Máte úžasnou prodejní stránku a prodeje nikde? 5 kroků, jak to změnit. (Free)

Chcete vystrašit copywritera? Řekněte mu, že jeho landing page nekonvertuje. 😀

Lituji, ale i nejlepší postavenou kampaň zničí nekvalitní landing page. Cíle celé kampaně – získat kvalifikované zájemce anebo emaily, nebude dosaženo.

Dobrou landing page můžete poznat na první pohled. Stačí, když dává odpověď na následující otázky:

1. „Na stránce lze odpovědět pouze jediným způsobem?“
2. „Pokračuje v konverzaci, kterou jsme započali v emaily, PPC reklamě nebo na facebooku?“
3. „Je stránka pochopitelná i v případě, že ji jen zběžně proběhnu?“
4. „Pokud by to byla stránka mé konkurence, uvěřil bych jí? Je dostatečně důvěryhodná? “
5. „Přesvědčuje mě ke koupi?“

Nebo pokud vidíte něco podobného, ​​tak to je dobré znamení:

Zde vidíte velkou prodejní konverzi. (Ano, to jsme psali my! Velmi rádi napíšeme i vaši landing page.)

V tomto článku se dozvíte, jak můžete výše uvedené otázky zodpovědět kladně … a jak můžete svou landing page vylepšit pomocí 5 rychlých kroků.

1. Snižte počet prvků, které odvádějí pozornost

Jediným cílem vaší landing page je: získat vytyčenou konverzi.
Není to představení firmy.
Nevystavujete své certifikáty.
Ne získat lajky.
Ne engagement.

Jediný správný cíl je ten – realizovat vytyčenou konverzi.

To znamená, že musíte vyhodit každý prvek, který neslouží vytyčené – cílové konverzi… ale právě naopak – odnese návštěvníka ze stránky.
Dejte pryč menu a nedávejte žádné linky, které by směřovaly ze stránky pryč – protože pokud návštěvník odejde, je velká šance, že se zapomene vrátit a vy tak ztrácíte konverzi.

Video nedávejte na YouTube, protože i tam vám může návštěvník utéct (na konci videa dostane různé nabídky a HOP – už je na YouTube.)
Nahrajte video na vlastní server (pokud je dostatečně rychlý) a nechte jej přehrát z tohoto serveru … nebo najděte takového poskytovatele, kde po skončení videa nebudou na konci žádné reklamy nebo odkazy (můžete použít Wistiu).

Z vaší landing page nemohou odkazovat pryč žádné odkazy.
Dejte pryč i boční a spodní menu: ať zbývá jediná možnost – stisknout tlačítko CTA (nebo zavření stránky).

2. Dodržujte posloupnost (garantovaně zvýší konverzi)

Přemýšlejte o svých online kampaních jako o rozhovoru tváří v tvář se svým klientem (vždyť v podstatě to i děláte).

Začnete se si ním povídat v emailu (nebo v inzerátu – to si vyberte) a váš potenciální klient se dostane na landing page.

Pokračujete v komunikaci tam, kde jste v emailu přestali? Pokračujete ve stejném stylu? Se stejnou nabídkou?

Pokud ne, tak jste návštěvníka rozhodili.

To je message match. O množství prvků předpokládáme, že pravděpodobně zvyšují konverzi – avšak tolik proměnných je v každé kampani a tolik různých trhů oslovujeme, že je těžké dát takovou best practice, o níž ještě před testováním víme, že zvyšuje konverzi. Message match však vždy zvyšuje konverzi.

Message match má dva základní prvky: styl a informace.

Vizuál inzerátu (vidíte to při displej inzerátech), design landing page a obrázky jsou shodné. Vykazují stejný styl (vytvářejí stejný pocit). Určitě není dobré, pokud kliknete na inzerát s veselými postavami a dostanete se na landing page laděnou do tmavých barev.

Potřebujete jedna ku jedné zkopírovat odkaz: text inzerátu se musí doslovně objevit v nadpisu a podtitulu. (A ano, pokud máte 10 reklamních textů, tak potřebujete zhotovit 10 rozdílných landing page.)

To je důležité z toho důvodu, že návštěvník dostane lepší uživatelský zážitek, snadněji najde co u vás hledá, roste čas strávený na stránce a rostou konverze. Nevím o takové případové studii, kde by použití message match snížilo konverzi. Pokud jen jednu věc realizujete z tohoto článku, pak ať je to tato.

Podle Oli Gardnera (spoluzakladatel Unbounce) v 98% případech informace v inzerátu a landing page se neshoduje, z čehož vyplývá neskutečné mrhání budgetu. Pro vás to však znamená, že můžete být lepší, než 98 procent marketérů. (Nemám ani páru odkud vzal těchto 98 procent.)

Podívejme se na druhý příklad dobrého message match.

Air Canada displej inzerát:

A landing page:

Stejná informace/odkaz/výzva, stejný vizuál, stejný styl.

Ještě lepší příklad vidíme u inzerátu Full Sail University a landing page.

Příklad jsme našli na stránce Landing Page Course. Taková dobrá message match je skutečně velmi vzácná.

3. Buďte konkrétní

Message match je to, co se na většině landing page dá pokazit.

Vy totiž dokonale znáte svou nabídku. Vy jste ji poskládali, vy jste zodpovědní za vývoj produktu, stokrát jste přečetli návod a znáte všechny výhody.A proto i při méně konkrétním popisu víte, co kde znamená a na co odkazuje.
Ale váš klient se možná setkává s touto informací poprvé. Pro něj „IT řešení pro malé firmy“ je velmi obecné, může znamenat velmi mnoho různých věcí. Nedozví se, že právě toto potřebuje, ani to, jaké má produkt výhody.

Proto konkrétně popište, co je váš produkt a jaké má výhody:
– Jaká je konkrétně ta IT služba?
– Co se stane když si objednám?
– O kolik se zlepší moje výsledky?
– O kolik bude rychlejší? Hezčí? Lepší? Větší?

Nesprávné řešení: pomáháme podnikatelům rychleji registrovat doménu.

Dobré řešení: Za 2,5 minuty máte doménu. Získejte svůj název webu ihned. Nastartujte svou kampaň již včera.

Být konkrétní je jednoduché.

Používejte čísla: 148% je lepší než hodně.

Vycházejte z myšlení klienta. V případě domény mě konkrétně nezajímá co to vlastně doména je: já potřebuji být na internetu s konkrétním slovem, které bude ve vyhledávači na předních místech a pomáhá mi budovat značku. Tedy nekomunikujte mi doménu, ale online přítomnost (kterou dosáhnu vlastnictvím domény).

Používejte správná klíčová slova. Nemyslím na SEO, ale na to, abyste mi komunikovali přesně to, co hledám. Hledejte vzorová klíčová slova, trendy-slova. Podívejte se do svých složek služby zákazníkům a zeptejte se i svých zákazníků.

Obecné fráze vyměňte za konkrétní názvy. IT řešení mohou být prospěšné od správců domén, přes vývojáře softwaru až po poskytovatele telekomunikačních služeb.
U každého názvu si položte otázku: ______ k čemu patří, co vyjadřuje?

Zapomeňte na odborné výrazy. Nepíšete pro svou konkurenci. Nepíšete pro svého vedoucího. A prosím netvrďte, že „na našem trhu je to takto zažité.“ Žádný skutečný inovátor nehleděl na status quo ale hledal možnosti.

V jednom testu od MECLABS můžeme vidět, jaký je rozdíl, když píšeme konkrétně. Ukážu vám dva reklamní texty a zkuste mi říct, který byl účinnější?

A)
Best Marketing Strategies
10 patented strategic guides.
1500+ proven tests. Free access.
Nejlepší marketingové strategie.
10 patentovaných strategických postupů.
1500+ provedených testů. Přístup zdarma.
B)
Best Marketing Strategies
The 1st ever public library of
tested marketing strategies online.
Nejlepší marketingové strategie
Vůbec první veřejná knihovna vyzkoušených
online marketingových strategií.

No?

Verze A byla o 88 procent účinnější. Celý test a příběh kolem inzerátů si můžete přečíst zde.

4. Dávejte pozor na svou důvěryhodnost

Jedna věc je to, co tvrdíte o sobě nebo o své službě.

A druhá je ta, kdo vám to věří, a nakolik jste důvěryhodný. Vaše nabídka i vaše důvěryhodnost může být sebelepší ale, pokud to není vidět, je to k ničemu.

V marketingovém textu není těžké napsat o sobě velké věci. Všichni to tak dělají.

Vy však potřebujete vybudovat kolem svých tvrzení skutečnou důvěru:

1. Nepoužívejte falešné doporučení, protože z 99 procent takových doporučení křičí, že jste je napsali vy nebo váš kolega
2. Ze skutečných doporučení vyberte ty, které jsou s vašim trhem relevantní a zvýrazněte je. Například při obchodu s potřebami pro miminka je doporučení od 20+ leté ženy důvěryhodnější, než od 20+ letého muže – i muž může nakupovat, ale vaše představa diktuje, že do obchodu s věcičkami pro miminka častěji chodí ženy. (Osoba, která dává doporučení, ať je referenční osobou pro ostatní nakupující.)
3. Pokud přidáte nějaké ohromující tvrzení, následně ukažte obrázek vašeho softwaru nebo video, které potvrzuje vaše tvrzení.

5. Při call to action zpracujte výhrady

Konverzi můžeme připodobnit ke skluzavce. Čím těžší je klouzání (překážky, nedůvěryhodnost, nezodpovězené otázky), tím méně zákazníků se dostane na konec skluzavky.

Proto ke call to action přiložte ještě jednu větu, která rozpustí největší strach … nebo přidejte uklidňující odpověď na největší výmluvu.

Samozřejmě vždy to závisí na trhu a proto vám řeknu jeden příklad.

Řekněme, že landing page zve na seminář a cíl konverze je registrace na konkrétní termín. Všichni víme jaký je život: za měsíc do termínu semináře se může stát cokoliv a je možné, že se nebudu moci zúčastnit.

Co se stane v takovém případě? Můžu stornovat? Nemůžu stornovat? Je problematické stornovat? Musím vyplatit lístek? Dostanu alespoň video ze semináře?

S klidným svědomím vypište pod tlačítko: Rezervujte si místo bez obav! Pokud vám něco zabrání přijít, objednávku budete moci bez postihu leckdy zrušit.

Shrnutí

Konverze je vždy prodej – i tehdy, pokud neprodáváte, ale jen vyžádáte email. (Konverze však není synonymem pro prodej!)

Nyní se podívejte na svou landing page se špatnými výsledky (a není hanba zhotovit špatnou landing page: za všemi marketéry na světě je už tolik pádů, že byste některým ani nevěřili).

Následně realizujte výše uvedené typy a je skoro jisté, že vaše konverze se zvýší (pokud ne, pak je s největší pravděpodobností problém v nabídce nebo ve špatném zacílení na zákazníky. Případně text špatně přistupuje k produktu a vyzdvihuje nesprávné výhody.)

Najděte a odstraňte nedostatky a sledujte, jak se z ošklivého káčátka (slabé landing page), stává krásná labuť.

Zdroj: kreativ kontroll

Napsat komentář