Zdarma obrázky – tipy na nejlepší zdroje

Kde brát a nekrást, v tomto případě obrázky pro svůj blog.

Asi se shodneme na tom, že obrázky dělají blog zajímavým a přehlednějším. Kde však vzít LEGÁLNĚ volně použitelné obrázky a nemít neustálý strach z toho, že nás někdo zažaluje za neoprávněné užívání obsahu? Přináším vám přehled deseti TOP stránek, kde si myslím, každý dokáže vybrat.

UPOZORNĚNÍ: Vždy si důkladně přečtěte, pod jakou licencí je možné konkrétní obrázek použít. Některé obrázky se tváří jako free, ale dle licence je zakázáno používat na podnikání nebo jakkoli upravovat.

 

Zdarma obrázky – tipy na nejlepší zdroje

Freepik.com

Nejlepší na zdroj na vektorové (ilustrované) obrázky. Zdarma verze je neskutečně rozlehlá a placená (9,99 $ měsíčně) obsahuje skutečně luxusní obrázky.

Freeimages.com

Jedna z nejlepších stránek, kde si můžete vybírat z 10.000 fotografií zdarma. Vyžaduje registraci.

Pixabay
Jedna z nejlepších, ne-li nejlepší stránka, kde si bez jakékoliv registrace můžete stáhnout fotografie pro svůj blog.

Dreamstime
Dreamstime je asi největší sbírka volných a komerčních fotografií a vektorových obrázků. Stáhněte si z více než 18 milionů fotografií, ilustrací a vektorů.

Photl
Photl.com je fotografická banka se studiovými obrázky profesionální kvality. Najdete zde mnoho kvalitních fotek, které jsou skutečně zdarma.

Unsplash

Tato skvělá webová stránka nabízí bezplatné fotky, pozadí a textury s Creative Commons Attribution licencí.

FreePixels
FreePixels nabízí zdarma obrázky a reklamní fotografie ve vysokém rozlišení pro použití v osobních i firemních projektech.

FreeImages.co.uk
Stáhněte si zdarma i prémiové stock fotografie a ilustrace. Tyto profesionální obrázky, které jsou bez licenčního poplatku, mohou být použity na obchodních i osobních stránkách.

Everystockphoto
Everystockphoto.com je vyhledávač pro free fotobanky, která nabízí společenství autorů a je k dispozici na stock photography komunity. Fotografie jsou přehledně uspořádány pod různými kategoriemi pro snadné prohlížení.

Stockvault
Stockvault nabízí zdarma obrázky pro soukromé, vzdělávací a nekomerční použití. Najdete zde mnoho volných fotek ze kterých si můžete vybrat a používat ve své vlastní práci.

Mojefoto.net
Fotografové amatéři i profesionálové sem nahrávají své fotografie, aby si je pak mohli grafici, webdesignéři atp. stáhnout zdarma v licenci Creative Commons.

Přátelé, na dnes tolik 😀

Přeji překrásný a úspěšný den

The following two tabs change content below.
Štefan Garbár

Štefan Garbár

Ahoj, ja som Štefan Garbár, spoluzakladateľ OnlineStart. Ďakujem za to, že ste tu a venujete svoj drahocenný čas čítaniu môjho článku. Budem veľmi rád, ak nám napíšete akékoľvek pripomienky alebo spätnú väzbu k tomuto článku do komentárov. Na každý komentár rád odpoviem 😀

Napsat komentář